شناخت الکتروموتور بر اساس پلاک مشخصات


شناخت الکتروموتور بر اساس پلاک مشخصات Name Plate


تعیین مشخصات موتورهای الکتریکی از روی پلاک مشخصات Name Plate

به منظور انتخاب مناسب و صحیح موتور های الکتریکی بایستی به مشخصات درج شده روی پلاک موتور توجه نمود و به این نکته توجه داشت که  پلاک ها دارای تنوع زیادی هستند .به صورت کلی مشخصات موتور بر اساس دو استاندارد بر روی پلاک موتور درج می شود این دو استاندارد IEC 60034 و NEMA  هستند که استاندارد IEC بین المللی و استاندارد NEMA  مربئط به آمریکای شمالی و کانادا می باشد .ابتدا به معرفی کلی مشخصات قید شده بر روی پلاک مشخصات بر اساس استاندارد IEC می پردازیم .

1.کشور سازنده

2.سه/ تک فاز

3.توان نامی خروجی موتور

4.اندازه بدنه سایز فریم

5.ولتاژ نامی موتور

6.فرکانس

7.جریان نامی موتور

8.فاکتور سرویس

9.دور نامی بار کامل

10.ضریب توان

11.رژیم کاری

12.درجه حرارت محیط

13.رده/کلاس عایقی

14.افزایش حرارت مجاز

15.رده حفاظتی

16.ارتفاع

17.وزن موتور

18.نحوه اتصال ستاره/مثلث

19.مقدار گریس بلبرینگ پشتی

20.مقدار گریس بلبرینگ جلویی

21.نوع گریس مورد استفاده

22.فواصل زمانی روانکاری

23.برچسب /علامت گواهینامه استاندارد

1. کشور یا کمپانی سازنده : که معمولا نام کشور و کمپانی سازنده موتور قید می شود گاهی همراه با کد یا مدل محصول (موتور) که برای سفارش و شناسایی نوع و مشخصات موتور یا سفارش کاربرد دارد

2. تک فاز /سه فاز : نوع موتور بر اساس اینکه با چه نوع سیستم قدرت یا تغذیه ای کار می کند که با عدد 1 و 3 یا با حروف 1PH یا 3PH مشخص می شود. الکتروموتور تکفاز / الکتروموتور سه فاز

3. توان نامی خروجی موتور: این توان در واقع توان مکانیکی قابل استفاده به شکل دوران در دور و گشتاور نامی است که عموما یا بر حسب وات W یا اسب بخار HP بیان می شود. که هر 745.7 وات برابر یک اسب بخار است.

4.اندازه بدنه یا سایز فریم : در واقع ابعاد بدنه موتور را مشخص می کند در استاندارد IECسه نوع فریم وجود دارد کوتاه Short که با حرف S مشخص می شود . متوسطMedium  که با حرف M مشخص می شود . بلند Long که با حرف  L   مشخص می شود بر این اساس معمولا در یک سایز فریم فقط دو نوع موتور وجود دارد یا کوتاه و متوسط S و  M  و یا متوسط و بلند M و L عدد سایز فریم در واقع ارتفاع  مرکز شفت موتور است تا سطح همتراز پایه های استقرار موتور که در شکل زیر با  حرف H مشخص شده است .

5.ولتاژ نامی کار موتور : ولتاژی است موتور می تواند در این ولتاژ بدون مشکل کار کند معمولا موتور ها می توانند تا 10% کمتر یا بیشتر نیز تحمل کنند و بدون مشکل به کار خود ادمه دهند .

6.فرکانس : که عدد فرکانس بر حسب هرتز که در ولتاژ نامی با این فرکانس به دور نامی میرسد عموما عدد این فرکانس 50 یا 60 هرتز است

7.جریان نامی این جریان موتور را در حالت بار کامل و دور نامی مشخص می کند . مقدار این جریان ممکن است در حالت اتصال ستاره و مثلث با هم متفاوت باشد که در این حالت جریان برای دو حالت اتصال مشخص می شود

8.فاکتور سرویس : معمولا عددی بزرگتر از یک است و به این معنی است که این موتور توانایی کار با بار اضافه را دارا می باشد به عنوان مثال اگر فاکتور سرویس موتوری  1.25 باشد وتوان آن 10 کیلو وات این موتور می تواند با توان 12.5 کیلو وات نیز بدون مشکل کار کند .

9.دور نامی در بار کامل: این دور معمولا با دور بر دقیقه مشخص می شود rpm و بستگی به تعداد قطب های موتور دارد البته این عدد برای فرکانس نامی و اگر فرکانس به هر شکل تغییر کند(توسط تجهیزات مبدل فرکانسی مانند درایوها یا  FC )دور موتور نیز تغییر خواهد کرد .

10.ضریب توان یا CosФ : این ضریب بستگی زیادی به ساختار و شکل طراحی موتور دارد که در قواع نسبت بین توان ظاهری و توان اکتیو موتور را نشان می دهد که این نسبت همچنین تعیین کتتده توان راکتیو موتور نیز می باشد بیشترین مقدار این عدد 1 می باشد و عموما عددی کمتر از یک است .

11.رژیم کاری :بر اساس استاندارد رژیم کاری موتور ها به 10 رژیم کاری دسته بندی می شود .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *